נשירת שיער

נשירת שיער היא בעיה אסתטית,ובמקרים רבים גם רפואית בה כמות השערות הנושרות מקרקפת הראש באופן טבעי היא גבוהה מהרגיל , תופעה זו מביאה לרגשי מבוכה ותסכול אצל אנשים רבים.צריך לציין שנשירת שיער עד כ 100 שערות ביום  היא דבר פיזיולוגי. כמות השיער  בראש בגיל ההתבגרות עומדת על כ 100,000 שערות ,במצב נורמלי. מעגל חיי השערה מתחלקים ל 3 שלבים: שלב גדילה anagen, שלב המעבר בו השערה עוד חייה אך אינה נושרת  ואינה גודלת catagen והשלב שבו השערה נושרת כי היא סיימה את מעגל חייה telogen. חשוב להבין שלא כל השערות נמצאות באותו שלב של המעגל ,אל בשלבים שונים.

מה ההשפעה עלי?

ירידה בכמות השיער על הראש שיכולה להיות מוגבלת רק לאזור מסויים(הגדלת המפרצים או מרכז הקרקפת ) או דילול כללי בכל הראש של כמות השיער.אפשר לקבועה את שלב הנשירה וחומרת המצב עי שימוש בסולם  hamilton norwood אצל גברים ו ludwig בנשים

רוצה לדעת עוד?

דיוור
לתיאום פגישת ייעוץ
ללא התחייבות התקשרי
8420*

כיצד זה נגרם?

 הסיבות לנשירת שיער יכולות להיות מרבות,אך הן שונות הן אצל גברים ונשים.  סוגי נשירת שיער משתנות מאופי הבעיה.

1 חוסר איזון בדיאטה וחוסר ויטמינים  ipovitaminosis ,חוסר בברזל ובאבץ

2 נשירה הנגרמת כתוצאה מנטילת תרופות מסויימות.

3 נשירה  דלקתית כתוצאה מזיהום פטרייתי micosi בקרקפת הראש

4 נשירה כתוצאה מטראומה הצטלקות עור הקרקפת,

5 נשירה לאחר טיפול רדיותרפי או כימותרפי

6 הסיבה הכי נפוצה לנשירת שיער היא שינויים הורמונליים , נשירת  אנדרוגנית  50% מהאוכלוסיה לאחר גיל 50  סובלים מהבעיה הן בקרב  נשים  והן בקרב גברים. חשוב לציין שזו תופעה שבחלקה נובעת מסיבה תורשתית  מכוון שלאנשים אלה יש כמות יותר גבוהה של רצפטורים ל אנזים 5 אלפא רדוקטאז  הנמצאים בשורש השערה.   אנזים זה אחראי על פירוק הורמון ה testesteron  לקטבולית בשם deidrotestosterone  שהשפעה שלו גורמת ל  אטרופיה של זקיק השערה ,השערה נהיית דקה יותר  ויש הפסקה של צמיחת השערה.

 אפשר לקטלג את שלב הנשירה ע”י סולם hamilton norwood אצל גברים ו ludwig בנשים

רגישות בגלל רצפטורים ל deidrotestesteron שהוא קטבולית של testesteron  הורמטן גברי שנמצא גם אצל נשים , לכן נשירה מסוג זה בדרך כלל מופיעה אצל נשים בגיל המעבר menopausa. תחת  השפעה של deidrotestosterone יש אתרופיה של זקיק השערההשערה נהיית דקה יותר  ולהפסקה של צמיחת השערה.

האם אפשר להימנע?

במקרים רבים כאשר מדובר בנשירת שיער בגלל חוסר איזון בדיאטה וחוסר ויטמינים, אפשר למנוע בעיה זו  עי נטילת ויטמינים דרך הפה ושינוי בהרגלי אכילה ואורח חיים נכון. אך בכל שאר המקרים לא ניתן להימנע.

האם אפשר לטפל לבד?

מתי מומלץ להתחיל טיפול?

מומלץ להתחיל את הטיפול עמה שיותר מוקדם , כי בשלבים הראשונים של הבעיה אפשר לטפל עדיין עו השגת תוצאות משביעות רצון ולבלום את המהירות  של התפתחות בעיה של נשירת שיער.

נגן וידאו
לפני
אחרי

מקצועיות
רפואית

טכנולוגיות
חדישות

20 שנות
ניסיון

מוצרים
איכותיים

צרו קשר